Ansatte i Employ representerer et mangfold av yrkesgrupper
I Employ har vi musikere, skuespillere, fotografer, psykologer, forretningsutviklere, designere, konsulenter, forfattere, dansere og hagearkitekter. En gjeng hyggelige og dyktige folk, bosatt over store deler av landet. Se hvem de er. Se hva de gjør. Se om det er noen som passer for ditt prosjekt.
Henrik Bøe Larsen har jobbet som freelancer i scenekunstfeltet i en årrekke.
De siste årene har han reist rundt i hele Norge med barneforestillinger og teaterverksteder hvor ingen scene er for stor og ingen scene er for liten.
Som regissør jobber han blant annet for Romeriksspillene, Maridalsspillet og Buer Amatør og Barneteater.
Henrik har sin skuespillerutdannelse fra NISS (nå Westerdals) og Norsk Skuespillerinstitutt.

Henrik Bøe Larsen
Skuespiller og regissør
Vidar Hodnekvam er en erfaren komiker og har stått på scenen siden 2007. Siden da har han mottatt en rekke priser, samt en Komipris-nominasjon for sin standup. Han har vært med i kritikerroste show som "Feelgood Humorgalla" med Thomas Giertsen i 2011, og han har satt opp egne forestillinger i 2013 og "Bergensbølgen" i 2015. I 2017 var han med på "Julelatter" og reiser ellers hele tiden i alle fylker med sin standup.
Han er ellers å høre på Radio rock med programmet "Valgfag Rock". Vidar har også skrevet tekster for en rekke komikere og TV-program.

Vidar Hodnekvam
Komiker
Erland G. Banggren er en prisvinnende grafisk designer, som i hovedsak jobber med aktører i kunst- og kultursektoren. Han designer bøker, omslag, tidsskrifter, visuelle identiteter og annen profileringsdesign. Blant kunder og samarbeidspartnere finner man Aschehoug, Den Norske Turistforening, Gyldendal, Henie Onstad kunstsenter, Kagge forlag, Kulturrådet, Music Norway, Norske arkitekters landsforbund, Universal og Øyafestivalen.

Erland G. Banggren
Grafisk designer
Lars Dyngeland er psykolog og har jobbet med mange problemstillinger, bl.a. gjennom sitt arbeid på døgn- og allmenpoliklinisk avdeling i spesialisthelsetjenesten. Nå jobber han for Onlinepsykologene og tilbyr psykoterapi forankret i kunnskap om følelser og psykodynamisk teori. Han har tro på strukturert feedback og målrettet praksis og opplever at dette bidrar både til sin egen utvikling som terapeut og klientenes utbytte av terapi. Han er en nysgjerrig og åpen person, et Steinerskolebarn og hobbymusiker.

Lars Dyngeland
Psykolog
Sanger og pedagog
Sanger, korist og kordirigent fra Randaberg. Utdannet lærer ved Høgskolen i Oslo. Har en bachelorgrad i Musikk og Helse fra NMH, grunnfag i musikk og RLE. Jobber som dirigent/musikalsk leder i menigheten, sangpedagog og freelance musiker. Synger i trioen Øklands sammen med Aina Økland Schøld og Kjetil Økland.

Merete Økland Espedal
Musiker
Lydtekniker
Louise er lydtekniker, basert rundt Oslo. Hun har utdanning fra Gateakademiet i Kristiansand, Lydteknikk og NISS 09-11, Lydteknikk. Louise turnerer med en rekke band og artister – deriblant Silje Nergaard & Espen Berg, Hilde Louise Asbjørnsen, Sol Heilo, Kajsa Balto og Benedicte Torget. Hun har også jobbet med artister som Anita Skorgan, Tord Gustavsen trio, Gurls og Ellen Andrea Wang blant mange andre.
Hun har stor erfaring som inhouse tech på venuer som Victoria Nasjonal JazzScene, Sentralen, Café Mono, Krøsset og Kulturkirken Jakob. Hun har også jobbet for utleiefirmaer, og har erfaring fra festivaler som Moldejazz, Førdefestivalen, Slottsfjell og Øya, og forskjellige systemer hos: Bright, MoldeForum og Bary.

Louise Lavoll
Lydtekniker
Trommeslager
Ole Martin Thorset har jobbet som frilansmusiker på heltid i mange år. Han har studert musikk ved Høgskolen i Staffeldtsgate og har spilt i en rekke forskjellige prosjekter, deriblant: Casa Murilo, Alfred Hall, Schlagerselskabet og Ann Bonnie. Han tar gjerne på seg vikaroppdrag.

Ole Martin Thorset
Rådgiver / musiker
Musiker
Sverre er født og oppvokst på Nærbø, og er nå bosatt i Oslo. Her har han tatt utdanning i rytmisk piano ved Høgskolen i Staffeldtsgate, og jobber nå som frilans pianist og sanger med en liten organiststilling ved siden av.

Sverre Undheim
Keyboardist / organist / sanger
Formidler
Kjell Inge Torgersen er en etter hvert etablert artist, en ettertraktet konferansier, en prisbelønt tekstforfatter, en etablert voice over-stemme og jobber også som idéskaper innen kommunikasjon og reklame.
Som artist har han flere utgivelser bak seg. Tre singler fra hans seneste album, Mudderlys, ble ABC-listet på NRK P1 i til sammen over et halvt år. Låta som fikk mest spilletid var "Eg fant ein ring", med både "Hud" og "Samme sol" på listene. Disse låtene følger etter sanger som "Aks av gull", "Tidevatn", "Skjøre", "Fugl av fred" (duett med Ole Paus), "Hold meg, tål meg", "Dag blir natt" (duett med Jan Ingvar Toft), julesangen "Stjernenatt" og coverversjonen av Finn Kalviks "Aldri i livet" — som alle har fått god radiospilling.
Han har spesielt profilert seg som utøver på nynorsk, men hans siste albumprosjekt er gjennomført på dialekt. Det samme er "Kan 'kje finna fingen", som kom ut våren 2019, en ny versjon av Stavangerensemblets / Svein Tang Was gamle klassiker.
Kjell Inge gjør både konserter solo og med band, og han stiller gjerne som kulturelt innslag under konferansen. I tillegg til det musikalske, sprer han humor og lune tanker. Som tekstformidler har han bidratt i mange sceneoppsetninger – og også i lydbøker, reklame og podkaster.
Han er en ettertraktet konferansier.
På dagtid er Kjell Inge også mangeårig idé- og reklamemann og liker seg godt som skribent. Han har skrivestua si i Tinfabriken, i østre bydel i Stavanger, hvor også Employ har hovedkvarteret sitt. Fra universitetet har han en cand.mag. i humanistiske fag, samt ped. Han er tillært ekstrovert, men elsker timer for seg selv bak lukkede dører, i all hemmelighet.
Han er ganske flink til å bakke med tilhenger.
Foto: Stig Håvard Dirdal

Kjell Inge Torgersen
Formidler
Etter 14 år som hagedesigner og fast ansatt i Nygaard AS, har jeg endelig turt å ta skrittet og kastet meg ut i grunderlivet …mye takket være Employ!
Jeg er gift, bor på Vassøy og har to barn og hund. Er en utadvendt person med allsidige interesser. Lar meg lett engasjere, og har en åpen og positiv innstilling til omgivelsene rundt meg. Fritidsinteressene mine er preget av årstidene, og har alltid en eller flere hobbyer som passer til sesongen. Jeg liker meg godt utendørs, og er en ivrig bruker av både kajakk, SUP og hengekøye. Vinteren bruker jeg mer innendørs eller er på hytta i fjellet. Blir lett glødende intresesert i nye og spennende utfordringer, både i arbeidslivet og privat.

Jeanette Jakobsen
Hagearkitekt
Musiker / prosjektleder / dirigent
Utdannet allmennlærer ved Høgskolen i Stavanger (bl.a. musikk grunnfag). Jobber som frilansmusiker (gitarist), produsent, kapellmester, arrangør, dirigent, komponist og prosjektleder med et vidt spekter av nasjonale og internasjonale artister, band, kor samt revy- og TV-produksjoner. Aril Schøld har bl.a. jobbet med Kjell Inge Torgersen, Sigvart Dagsland, Ole Paus, Jan Ingvar Toft, Kjartan Salvesen, Andrae Crouch, Erik Røe, Brit Synnøve Johansen, Hanne Sørvåg, Sissel Kyrkjebø, Bodil Arnesen, Stavanger Symfoni Orkester, Ovi Jacobsen, Cato Tjåland, Rønnaug Foss Alsvik, Emma Pears, Voice of Joy, Steinar Albrightsen, Jørn Hoel, Jan Werner Danielsen, Ingrid Bjørnov, Lars Martin Myhre, Stephen Ackles, Jonas Fjeld, Lars Bremnes, Kirsten Bråthen Berg, Dag Schreiner, Helen Bøksle, Steinar Lyse, Torolf Nordbø/Han Innante, Pål Mangor Kvammen, Randi Tytingvåg, Christian Ingebrightsen, KK (Island), Oslo Gospel Choir, Stavanger Gospel Company, Richard Smallwood, Patrick Henderson, Aina Økland Schøld, Ingrid Kjosavik, Refleks, NRK husband (med musikere fra Lava), Elisabeth Andreasson, Viking FK.

Aril Schøld
Musiker
Jonas har jobbet i kulturbransjen siden 1999. Han driver nå i hovedsak med rigging, sceneteknikk og installasjon, men er habil til og gjøre lyd, lys og a/v.
Han har erfaring fra alle aspekter ved et arrangement fra festivalfrivillig til totalleverandør

Jonas Rydberg
Prosjektleder / produksjonskonsulent
Håvard Krogedal er daglig leder i Employ Kultur og har Employs kontor på Grünerløkka i Oslo som base.
Han har bakgrunn som musiker og har tidligere jobbet som bookingagent for artister, regnskapsfører for småbedrifter og hatt ulike administrative stillinger. Håvard har jobbet i Employ-administrasjonen siden 2014.

Håvard Krogedal
Daglig leder / musiker
Mina Weider er en Oslobasert dansekunstner som jobber utøvende og skapende i egne og andres prosjekter. I hennes eget kunstnerskap jobber hun ut fra personlige erfaringer og mening, tilhørighet, artikulasjon, lek og omsorg er nøkkelord i hennes praksis. Hun jobber ofte i skjæringspunktet mellom det private og det offentlige og danser gjerne ute i offentlig rom. Av hennes viktigste prosjekter kan nevnes "Sanger i rødt" (2024), "Danseaften" (2020) og "Oldemors dans" (2018) og prosjektene hennes er vist ved Dansens Hus, Rosendal teater, Oktoberdans og Ravnedans for å nevne noen. Hun jobber ofte tverrkunstnerisk og hvor samarbeid med klesdesigner Karine Næss, arkitekt Julie Barfot og billedkunstner Ayatgali Tuleubek er noen av de viktigste.
Hun har et stort engasjement for dans og musikk og bidrar gjerne med koreografi til ulike type arrangementer og kontekster. Prosess og eierskap for alle involverte er viktig for Weider som er opptatt av å lage gode prosesser og bidra positivt til meningsskaping. Weider er av den oppfatning at dans er dypt personlig og koreografi handler om å forstå hvordan dans, bevegelse og kontekst fungerer sammen. Weider har i tillegg til scenekunstprosjekter jobbet med koreorgafiprosjekter hvor hun også har et særskilt ansvar som pedagog. Hun har blant annet ledet et medskapende koreografiprosjekt for ungdom og holdt ukentlige bevegelsesklasser for kvinner i sårbare livssituasjoner i regi av Røde kors. Weider er også prosjektleder og initiativtaker til flere kunstnerdrevne initiativ i dansefeltet blant annet Noreveien utøverfelleskap og Montebello kulturhus. Weider jobber for tiden 60% hos Norske Dansekunstnere der hun jobber med rettighetsvederlag for koreografi og utøvende dans.

Mina Weider
Dansekunstner
Ida er utdannet ved Teaterhøyskolen i Gøteborg 2002-2005. Fra 2005-2013 var hun fast ansatt ved Hålogaland Teater i Tromsø, der hun bl.a ble Heddanominert for beste bi- og hovedrolle to år på rad.
Som frilanser har hun mottatt Statens Kunstnerstipend i flere perioder, senest i 2021 og vært ansatt ved bl. a Jo Strømgren Kompani, Folketeatret, Det Norske Teatret, Oslo Nye Teater, Kilden og Den Nationale Scene.
Hun også er aktuell med flere egenproduserte forestillinger og konserter.






.jpg)





